Бокс | Велоспорт | Вільна боротьба | Гандбол юнаки | Гандбол дівчата | Плавання | Легка атлетика | Хокей | Лижні гонки | Спортивна база

Легка атлетика

      Одне з найвідоміших і найшановніших в Україні - відділення легкої атлетики, що відкрилося у 1983 році із загальною кількістю 78 учнів, стало справжньою кузнею спортивних талантів світового масштабу. З перших днів на відділенні працювали В'ячеслав Георгійович Гамов, Борис Олексійович Озерчук, Наталя Миколаївна Гредунова, Марія Григорівна Ревенко, Олександр Федорович Григоренко, Валерій Миколайович Шульга. Їхня творча праця і незламна воля стали могутнім стимулом для спортсменів.
     В'ячеслав Георгійович Гамов - колишній старший тренер відділення легкої атлетики, що віддав БВУФК 20 років життя, стояв у витоків формування і згуртування колективу тренерів - джерела спортивної майстерності учнів. Під його лояльним і мудрим керівництвом на відділенні з року в рік підвищувалися спортивні показники. Уже на першому змаганні високого рівня - Всесоюзних змаганнях серед шкіл-інтернатів спортивного профілю - Броварська, тоді ще школа-інтернат, увійшла до трійки призерів, а згодом серед сорока семи провідних спортивних закладів Радянського Союзу стала переможницею. Вагомий внесок зробили і його вихованці . Вже в 1983 році першим призером СРСР серед учнів-легкоатлетів стала Тамара Клімчук з бігу на 400 м з/б, Валерій Карасьов у 1985 році став призером першості СРСР з бігу на 800 і 1500 м . У 1986 році на перших Всесоюзних іграх Альберт Привалов в естафеті 4 х 400 м став бронзовим призером., Анатолій Резнік увійшов до складу молодіжної збірної команди СРСР з бігу на 3000 м. з/п. У В'ячеслава Гамова та Бориса Озерчука пройшов сувору школу витривалості Андрій Гладишев - майстер спорту, учасник чемпіонатів Європи і світу з кросу, чемпіон спартакіади України у бігу на дистанції 10 000 м.
     Під мудрим керівництвом В'ячеслава Гамова відділення з кожним роком все більше набирає обертів. 1986 рік - володаркою золотої медалі з багатоборства стала Валентина Савченко в змаганнях соціалістичних країн "Дружба" в Болгарії, встановивши рекорд СРСР для дівчат. 1987 рік - Роман Барабашов ( тр. Шульга В.М.) у Лондоні виборов звання переможця чемпіонату Європи серед юніорів в стрибках з жердиною. Переможцями першості СРСР стали Василь Зіньковський ( стрибки у довжину ), Ігор Зайцев ( стрибки з жердиною).Срібним призером першості СРСР став Дмитро Куркулін ( стрибки з жердиною). На чемпіонаті світу серед юніорів у Канаді в 1988 році Ольга Мороз та Тетяна Мовчан вибороли Ш місце в естафеті 4 х 400 м , Алла Кохан була п'ятою в метанні диска. Заслужений тренер України Валерій Миколайович Шульга на спортивному майданчику училища з першого дня. Він підготував багато талановитих спортсменів, які захищали кольорі прапорів Радянського Союзу , а згодом й України. Серед найвідоміших спортсменів Олександр Апайчев МСМК, 2 рекорди СРСР, ІІІ результат у світі; чемпіони та призери Європи, переможці першості СРСР у стрибках з жердиною Юрій Нечаєв, Ігор Зайцев, Роман Барабашов, В'ячеслав Калініченко. Чемпіони Всесвітніх ігор Леонід Руденко, Олександр Корчмід, переможець ЄМОД Владислав Ревенко і багато інших. Найбільшого успіху в останній час досяг його вихованець Олександр Корчмід. Сьогодні Олександр - майстер спорту міжнародного класу, рекордсмен, призер чемпіонатів світу серед юнаків та юніорів у 1999 та 2000 роках, срібний призер чемпіонату Європи серед молоді у 2003 році., чемпіон Всесвітньої універсіади у Південній Кореї, де показав результат у стрибках з жердиною - 5 м 75 см. Він учасник Олімпійських ігор у Афінах 2004 року та Пекіні 2008 року.
Владислав Ревенко - майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики. Своїх перших успіхів досяг у 2001 році на Європейських молодіжних Олімпійських днях (м.     Мурсія, Іспанія), де виборов І місце. Наступного 2002 року у м. Кінгстон (Ямайка) на першості світу з легкої атлетики серед юніорів з результатом 5 м 55 см, що перевершив світовий рекорд для юнаків віком до 18 років, став срібним призером. У 2003 році на міжнародному турнірі зі стрибків з жердиною на призи братів Василя та Сергія Бубки та першості України серед юніорів Владислав Ревенко перемагає з результатом 5м 60см.
     Одним із найстарших і найавторитетніших тренерів БВУФК був Олександр Федорович Григоренко - ветеран праці, учасник Великої Вітчизняної війни, нині знаходиться на заслуженому відпочинку. Через його по-батьківськи лагідні руки пройшло багато талановитих учнів, яким тренер віддавав частинку свого серця, душі, любові. Скромність, відповідальність, добропорядність супроводжують його все життя. Олександр Федорович підготував Світлану Ульмасову — чемпіонку Європи з бігу на 3000 м, Зою Зайцеву - срібну призерку чемпіонату світу з бігу на 1500 м, Аллу Пінчук - неперевершену ніким донині рекордсменку СРСР     у закритому приміщенні (спортивна ходьба 5 км). Його вихованець Олексій Казанін був учасником Олімпійських ігор у Пекіні 2008 року. Тренер Борис Олексійович Озерчук більше 40 років гартує спортивну еліту України. Серед його вихованців Тетяна Мезенцева - Кривобок майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор у Сіднеї, учасниця чемпіонатів Європи та світу з кросу, багаторазова чемпіонка України; Людмила Каманіна - чемпіонка спартакіади школярів СРСР , Андрій Бондарук переможець першості СРСР серед юнаків 1991 року 2000 з/п, учасник чемпіонату Європи серед юнаків ( 6-є місце); Сергій Косенко - МС, чемпіон юнацьких ігор України 1993 року. Сергій Волошин - чемпіон України серед юнаків 1995 року, учасник чемпіонату Європи серед юнаків ( 8 місце), вище досягнення України серед юнаків для манежів ( 800м - 1.53,7. м. Бровари , 1994 рік.); Сергій Мартинов - МС чемпіон спартакіади школярів 1995 року, переможець зимового чемпіонату України 2000року, Дмитро Островський, Дмитро Шарпатий захищають кольорі українського прапору на міжнародних змаганнях.
     Ревенко Марія Григорівна - тренер з метання диска, що працює в БВУФК з 1983 року. Згодом з метою покращення спортивної майстерності учнів, об'єднання досвіду і спільних дій у справі підготовки перспективних атлетів у Броварське вище училище фізичної культури перейшов її чоловік Юрій Юхимович Ревенко. Результатами їхніх злагоджених тренерських зусиль стали якісні показники майстрів спорту СРСР, учасників чемпіонатів світу Миколи Коваленка (4 місце) та Алли Кохан (5-е місце), Євген Александров ( 6-е місце ), чемпіонатів Європи Олени Філь, Лілії Арендар; завдячують їм своєю спортивною славою і високим професіоналізмом призерка першостей СРСР Оксана Альхіменко; Віталій Щука - майстер спорту СРСР, переможець першості СРСР, призер ІІ Всесоюзних юнацьких ігор з метання диска. На сьогодні велику надію покладає Тренер Ревенко М.Г. на свого вихованця Олександра Совича. Він учасник ЕМОФ 2009 року та Всесвітньої гімназіади.
     Валерій Терентійович і Наталія Миколаївна Гредунови - відоме в Україні спортивне подружжя. Це прекрасний альянс двох інтелігентних і добропорядних людей, відповідальних, чуйних, діяльних, що обопільно і злагоджено займаються підготовкою висококваліфікованих спортсменів. В складі збірної команди України на чемпіонатах світу та Європи виступало багато спортсменів, серед них: учасник чемпіонатів Європи серед юніорів, п'ятиразовий переможець першості СРСР серед юнаків та юніорів - Василь Зіньковський, призерка змагань "Європейський Олімпійський день", переможниця міжнародних змагань з легкої атлетики серед Європейських країн в Угорщині та Хорватії, призерка першостей СРСР та СНД з легкої атлетики - Оксана Остафійчук; учасник І Всесвітніх юнацьких ігор у 1998 році в Москві Євген Пащенко; чемпіонка Всесвітніх ігор у Москві 1998 Євгенія Ставчанська; переможці і призери першості СРСР та СНД - Ірина Кузьмик, Олександр Гончаров, Світлана Опанасенко; учасниці ІІ чемпіонату світу серед юнаків та дівчат в Угорщині 2001 року Ірина Ніколаєва (V місце) та Наталія Томашевська (VI місце). Постійно на чемпіонатах світу та Європи в трійку найсильніших спортсменів входять Єль- Шеріф Шеріф, Віктор Ястребов, Віктор Кузнєцов. Особливо великі надії Валерій Терентійович та Наталія Миколаївна покладають на Віктора Ястребова та Віктора Кузнєцова. І не дарма, адже Віктор Ястребов був учасником Олімпійських ігор в Афінах 2004 року та у Пекіні 2008 року. Віктор Кузнєцов на Олімпійських іграх у Пекіні став фіналістом у стрибках у довжину.
     За вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, підготовку спортсменів високого класу до звання Заслуженого тренера України Валерію Терентійовичу в 2007 році присвоєно ще звання "Заслуженого працівника освіти". Валентина Олександрівна Римко працює в БВУФК з1992 року і зарекомендувала себе як хороший тренер, досвідчений фахівець, доброзичливий і чуйний наставник. Христина Сипова (Кліщевська) - одна з найкращих її вихованок. Це майстер спорту міжнародного класу ( метання спису), чемпіонка і рекордсменка України 2002 року, учасниця чемпіонату Європи 2002 року, яка зараз працює тренером в училищі. Артем Cамойленко - чемпіон України серед юнаків з рекордом України 54 м 94 см. Сергій Писанко, Микола Кононович - чемпіони України, Світлана Яцько - переможець юнацьких ігор, Наталія Остапчук - переможець першості України серед юніорів, Юлія Суховій - переможець першості України. З 2004 року на відділенні почав працювати Римко Віктор Володимирович. Результати вихованців радують тренерів. Анна Котенко, Віта Шумейко, Дмитро Косинський стали майстрами спорту України. На чемпіонатах світу та Європи брали участь Дмитро Косинський, Віктор Єфименко, Віта Шумейка. Велику надію покладає подружжя Римків на Дерун Катерину, яка вже встигла показати свої найкращі результати в 2009 році. На ЄМОФ посіла 5-е місце, виконала норматив майстра спорту України, увійшла до складу національної збірної команди.
     Заслужений тренер України Юрій Никифорович Шкуропат працює в училищі з 1988 року, стаж роботи його становить понад 45 років. Школу передового досвіду тренера пройшло багато титулованих спортсменів, серед яких Тарас Юрчак - переможець першості СРСР серед юнаків; Едуард Злидар - чемпіон України серед юнаків. встановив рекорд України в 5-ти борстві; Віктор Петрук, Сергій Лаврук, Роман Бугаєнко, Андрій Климарчук. Роман Тимченко- учасник першості Європи серед юніорів та Всесвітньої універсіади; Володимир Шатківський та Сергій Блонський - багаторазові учасники кубків Європи з багатоборства; Роман Терновець та Микола Шульга — переможці та призери першості України серед юніорів та молоді, учасники чемпіонату Європи серед юніорів. В свій час на відділенні працювали Людмила Миколаївна Голомазова, Авксентій Васильович Гранат, Олена Василівна Ступаченко, Анатолій Іванович Токар вихованці яких здобували перемоги як на чемпіонатах країни, так і міжнародних змаганнях.


На відділенні підготовлено 10 учасників Олімпійських ігор:

1. Мороз Ольга     Атланта 1996     Святенко В.
2. Кривобок - Мезенцева Тетяна     Сідней 2000     Озерчук Б.О.
3. Коваленко Людмила     Сідней 2000     Ступаченко О.В.
4. Єременко Руслан     Афіни 2004     ЗТУ Шульга В.М.
5. Корчмід Олександр     Афіни 2004     Пекін 2008     ЗТУ Шульга В.М.
6. Захарчук Оксана     Афіни 2004     Паламарчук І.А.
7. Ястребов Віктор     Афіни 2004     Пекін 2008     ЗТУ Гредунови В.Т., Н.М.
8. Кузнецов Віктор     Пекін 2008     ЗТУ Гредунови В.Т. , Н.М.
9. Казанін Олексій     Пекін 2008     Григоренко О.Ф.
10. Новожилова Ірина     Пекін 2008     Ясинецький В.С.

Національна дитяча гаряча лінія
Гаряча лінія

Календар подій

НА ВЕРХ СТОРІНКИ