Бокс | Велоспорт | Вільна боротьба | Гандбол юнаки | Гандбол дівчата | Плавання | Легка атлетика | Хокей | Лижні гонки | Спортивна база

Гандбол юнаки

 Відділення гандболу / юнаки / офіційно було відкрито у 1983 році. Але вже в 1981 році при школі-інтернаті для дітей з серцево-судинними захворюваннями були створені спортивні класи, де навчалися і гандболісти.
      У витоків спортивної майстерності вихованців, тоді ще школи-інтернату спортивного профілю, стояв почесний майстер спорту Володимир Богатіков. В минулому він був гравцем команди " СК Тираспіль, " грав за команду СКА Одесу і ЗАБ Запоріжжя.
      Всі свої знання як гравця та тренерський досвід запорізької СДЮШОР, Володимир Богатіков починає передавати своїм вихованцям в Броварах. З 1983 року його призначають старшим тренером відділення гандболу юнаків. Крок за кроком відділення набирає обертів. За час роботи тренером вихованці Володимира Опанасовича неодноразово ставали чемпіонами і призерами змагань першостей України і СРСР
      Особливих успіхів досягли його вихованці Петро Панченко, Олександр Сокол, Олександр Остапов, які ставали чемпіонами світу серед молодіжних команд. Фіналістами Кубка Кубків Європейських країн в 1995 році були Володимир Габора, Юрій Костецький . Всі вони майстри спорту, члени національної збірної, чемпіони СРСР серед юніорів.
     Серед професіоналів гандболу, мудрим і добрим наставником в той час був Іван Йосипович Мельниченко. З січня 1983 року він починає працювати в закладі заступником директора зі спортивної роботи, а з вересня 1983 року – директором. Він стає біля витоків великого спорту в Броварах. Не залишається поза увагою і улюблений вид спорту директора - гандбол. Починає інтенсивно розвиватися матеріальна база. Першою спортивною спорудою став спортивний гандбольний комплекс, відкриття якого відбулося у 1983 році. Починають будуватися малий гандбольний зал, зал вільної боротьби, гуртожиток для дівчат, стадіон, добудовується навчальний корпус. Створюються навчальні кабінети.
     До школи - інтернату спортивного профілю приїжджають працювати кращі тренери не тільки з України, але й із інших республік. Він зумів організувати і створити чудовий колектив, метою якого стала підготовка майбутніх олімпійців.
     Так, з 1 жовтня 1983 р. до школи – інтернату приїхав молодий тренер із Сквирської ДЮСШ Володимир Ковальчук. Під керівництвом більш досвідчених колег він набував тренерського досвіду і фахового рівня.
     Першим успіхом тренерського тандема на Всесоюзних змаганнях в 1984 році був виступ команди на першості СРСР серед шкіл - інтернатів спортивного профілю, де вони здобули срібні нагороди. Ці медалі принесли впевненість і натхнення як тренерам так і юним гандболістам. Через рік команда піднялась вже на найвищу сходинку п'єдесталу пошани, а в 1988 році цей успіх Володимир Ковальчук повторив самостійно, підготувавши команду юнаків 1971 р.н. до звання чемпіонів СРСР серед спортінтернатів.
     За короткий час відділення досягає високих результатів і виходить на Всесоюзний і міжнародний рівень. В цьому ж році Євген Пінчук, Сергій Турченко Олександр Остапов, Олег Пильник, Олександр Бичковський, Станіслав Ганжа стали чемпіонами СРСР серед юніорів. Олександр Остапов в складі збірної команди СРСР став чемпіоном світу серед молодіжних команд та разом з Турченко, Пінчуком, Пильником в складі збірної України чемпіонами 4-х Всесоюзних ігор молоді.
     Час не зупинить. Випускники відділення залишають стіни закладу і продовжують грати в інших командах, клубах. На зміну цим кращим гравцям приходить нове поповнення. Декілька років копіткої роботи Володимира Федоровича і результати не змушують себе чекати. Срібними призерами чемпіонату світу в 1997 році стають Віталій Нат, В'ячеслав Рябець, Андрій Докторович. Кращим бомбардиром чемпіонату Європи в 2000 році був визнаний Олег Великий. В цьому ж році він увійшов до символічної збірної світу і був визнаний кращим гандболістом України. Бронзовими призерами чемпіонату світу серед студентів у 1997 році були Сергій Коноваленко, Юрій Костецький, який до речі, на чемпіонаті світу в 2001 році став другим серед кращих бомбардирів /60 м'ячів /.
     Його вихованці в різні роки постійно входили до національної збірної України і виступали в її складі на змаганнях різного рівня. Це Сергій Турченко, Станіслав Ганжа, Сергій Галущенко, Дмитро Дегтяров, Сергій Коноваленко, Юрій Костецький, Віталій Нат. За молодіжні та юніорські збірні України на чемпіонатах Європи і світу виступали 16 вихованців Володимира Ковальчука, а 28 його вихованців стали майстрами спорту.
     За багаторічну сумлінну працю нагороджений знаком "Відмінник освіти України.
     В 1998 році за високі досягнення в розвитку юнацького гандболу, за підготовку спортсменів високого класу Володимиру Федоровичу Ковальчуку було присвоєно почесне звання " Заслужений тренер України "
     З 1993 року і по теперішній час Володимир Ковальчук є старшим тренером відділення.
На кафедри гандболу починають працювати енергійні, творчі, професійні тренери Юрій Мелешка з 1995 року та Олександр Зборщик з 1996 року. Зараз Олександр Анатолійович очолює юнацьку збірну команду України до складу якої входять і його вихованці: Станіслав Жуков, Денис Ісанчук, Назар Козак, Володимир Ракітін, В'ячеслав Садовий. В 2009 році на чемпіонаті Європи команда України посіла 7-е місце. Приємно є те, що в 1999 році на тренерську роботу повернувся випускник відділення Максим Кутаков, щоб самому ростити нових чемпіонів. В 2003 році Юрія Мелешка заміняє Микола Вінічук. Так і сьогодні працює цей професійний, творчий тренерський колектив. Ентузіасти, фанати, які бачать сенс свого життя в гандболі і цим живуть. Їм є чим пишатися. На відділенні склалися свої традиції. Ось вже 13 років проводиться міжнародний турнір пам'яті Почесного майстра спорту Володимира Богатікова, міжнародний турнір пам'яті Івана Йосиповича Мельниченка. Насамперед велика гордість тренерів - це їх вихованці, про яких вони можуть розповідати годинами. І це не тільки слова. В тренерській кімнаті - міні музей відділення. Кубки, медалі, дипломи, грамоти. Коли починаєш розглядати всі ці нагороди, то мабуть вивчаєш широкий географічний простір, де були та грали їх вихованці.


Національна дитяча гаряча лінія
Гаряча лінія

Календар подій

Бокс
Боротьба вільна
Велоспорт
Гандбол ( дівчата )
Гандбол ( юнаки )
Легка атлетика
Лижні гонки
Плавання
Веслування академічне
Хокей з шайбою
НА ВЕРХ СТОРІНКИ