Бокс |
Велоспорт |
Вільна боротьба |
Гандбол юнаки |
Гандбол дівчата |
Плавання |
Легка атлетика |
Хокей |
Лижні гонки |
Спортивна база
Бокс |
Велоспорт |
Вільна боротьба |
Гандбол юнаки |
Гандбол дівчата |
Плавання |
Легка атлетика |
Хокей |
Лижні гонки |
Спортивна база
Гандбол юнаки
Відділення гандболу / юнаки / офіційно було відкрито у 1983 році. Але вже в 1981 році при школі-інтернаті для дітей з серцево-судинними захворюваннями були створені спортивні класи, де навчалися і гандболісти.
У витоків спортивної майстерності вихованців, тоді ще школи-інтернату спортивного профілю, стояв почесний майстер спорту Володимир Богатіков. В минулому він був гравцем команди " СК Тираспіль, " грав за команду СКА Одесу і ЗАБ Запоріжжя.
Всі свої знання як гравця та тренерський досвід запорізької СДЮШОР, Володимир Богатіков починає передавати своїм вихованцям в Броварах. З 1983 року його призначають старшим тренером відділення гандболу юнаків. Крок за кроком відділення набирає обертів. За час роботи тренером вихованці Володимира Опанасовича неодноразово ставали чемпіонами і призерами змагань першостей України і СРСР
Особливих успіхів досягли його вихованці Петро Панченко, Олександр Сокол, Олександр Остапов, які ставали чемпіонами світу серед молодіжних команд. Фіналістами Кубка Кубків Європейських країн в 1995 році були Володимир Габора, Юрій Костецький . Всі вони майстри спорту, члени національної збірної, чемпіони СРСР серед юніорів.
Серед професіоналів гандболу, мудрим і добрим наставником в той час був Іван Йосипович Мельниченко. З січня 1983 року він починає працювати в закладі заступником директора зі спортивної роботи, а з вересня 1983 року – директором. Він стає біля витоків великого спорту в Броварах. Не залишається поза увагою і улюблений вид спорту директора - гандбол. Починає інтенсивно розвиватися матеріальна база. Першою спортивною спорудою став спортивний гандбольний комплекс, відкриття якого відбулося у 1983 році. Починають будуватися малий гандбольний зал, зал вільної боротьби, гуртожиток для дівчат, стадіон, добудовується навчальний корпус. Створюються навчальні кабінети.
До школи - інтернату спортивного профілю приїжджають працювати кращі тренери не тільки з України, але й із інших республік. Він зумів організувати і створити чудовий колектив, метою якого стала підготовка майбутніх олімпійців.
Так, з 1 жовтня 1983 р. до школи – інтернату приїхав молодий тренер із Сквирської ДЮСШ Володимир Ковальчук. Під керівництвом більш досвідчених колег він набував тренерського досвіду і фахового рівня.
Першим успіхом тренерського тандема на Всесоюзних змаганнях в 1984 році був виступ команди на першості СРСР серед шкіл - інтернатів спортивного профілю, де вони здобули срібні нагороди. Ці медалі принесли впевненість і натхнення як тренерам так і юним гандболістам. Через рік команда піднялась вже на найвищу сходинку п'єдесталу пошани, а в 1988 році цей успіх Володимир Ковальчук повторив самостійно, підготувавши команду юнаків 1971 р.н. до звання чемпіонів СРСР серед спортінтернатів.
За короткий час відділення досягає високих результатів і виходить на Всесоюзний і міжнародний рівень. В цьому ж році Євген Пінчук, Сергій Турченко Олександр Остапов, Олег Пильник, Олександр Бичковський, Станіслав Ганжа стали чемпіонами СРСР серед юніорів. Олександр Остапов в складі збірної команди СРСР став чемпіоном світу серед молодіжних команд та разом з Турченко, Пінчуком, Пильником в складі збірної України чемпіонами 4-х Всесоюзних ігор молоді.
Час не зупинить. Випускники відділення залишають стіни закладу і продовжують грати в інших командах, клубах. На зміну цим кращим гравцям приходить нове поповнення. Декілька років копіткої роботи Володимира Федоровича і результати не змушують себе чекати. Срібними призерами чемпіонату світу в 1997 році стають Віталій Нат, В'ячеслав Рябець, Андрій Докторович. Кращим бомбардиром чемпіонату Європи в 2000 році був визнаний Олег Великий. В цьому ж році він увійшов до символічної збірної світу і був визнаний кращим гандболістом України. Бронзовими призерами чемпіонату світу серед студентів у 1997 році були Сергій Коноваленко, Юрій Костецький, який до речі, на чемпіонаті світу в 2001 році став другим серед кращих бомбардирів /60 м'ячів /.
Його вихованці в різні роки постійно входили до національної збірної України і виступали в її складі на змаганнях різного рівня. Це Сергій Турченко, Станіслав Ганжа, Сергій Галущенко, Дмитро Дегтяров, Сергій Коноваленко, Юрій Костецький, Віталій Нат. За молодіжні та юніорські збірні України на чемпіонатах Європи і світу виступали 16 вихованців Володимира Ковальчука, а 28 його вихованців стали майстрами спорту.
За багаторічну сумлінну працю нагороджений знаком "Відмінник освіти України.
В 1998 році за високі досягнення в розвитку юнацького гандболу, за підготовку спортсменів високого класу Володимиру Федоровичу Ковальчуку було присвоєно почесне звання " Заслужений тренер України "
З 1993 року і по теперішній час Володимир Ковальчук є старшим тренером відділення.
На кафедри гандболу починають працювати енергійні, творчі, професійні тренери Юрій Мелешка з 1995 року та Олександр Зборщик з 1996 року. Зараз Олександр Анатолійович очолює юнацьку збірну команду України до складу якої входять і його вихованці: Станіслав Жуков, Денис Ісанчук, Назар Козак, Володимир Ракітін, В'ячеслав Садовий. В 2009 році на чемпіонаті Європи команда України посіла 7-е місце. Приємно є те, що в 1999 році на тренерську роботу повернувся випускник відділення Максим Кутаков, щоб самому ростити нових чемпіонів. В 2003 році Юрія Мелешка заміняє Микола Вінічук. Так і сьогодні працює цей професійний, творчий тренерський колектив. Ентузіасти, фанати, які бачать сенс свого життя в гандболі і цим живуть. Їм є чим пишатися. На відділенні склалися свої традиції. Ось вже 13 років проводиться міжнародний турнір пам'яті Почесного майстра спорту Володимира Богатікова, міжнародний турнір пам'яті Івана Йосиповича Мельниченка. Насамперед велика гордість тренерів - це їх вихованці, про яких вони можуть розповідати годинами. І це не тільки слова. В тренерській кімнаті - міні музей відділення. Кубки, медалі, дипломи, грамоти. Коли починаєш розглядати всі ці нагороди, то мабуть вивчаєш широкий географічний простір, де були та грали їх вихованці.