Бокс | Велоспорт | Вільна боротьба | Гандбол юнаки | Гандбол дівчата | Плавання | Легка атлетика | Хокей | Лижні гонки | Спортивна база

Вільна боротьба

     У БВУФК  відділення вільної боротьби розпочало свою роботу одним із перших. Ще в 1981 році, задовго до офіційного відкриття закладу, на борцівському килимі в актовому залі проводив перші тренування  Олександр Сергійович Кутаков — Заслужений тренер України, старший тренер відділення. Цей спокійний та інтелігентний, доброзичливий та толерантний чоловік  ентузіазмом і безмежною любов'ю до обраного виду  спорту запалював юні серця вихованців, прищеплював їм небувалий інтерес до вільної боротьби.
     Результати наполегливої праці не змусили довго себе чекати: уже в 1982 році переможцем першості СРСР серед учнів шкіл-інтернатів спортивного профілю  став його вихованець   Дмитро Калінін. У  1983 році  5 місце посів броварчанин Валерій Какун на першості СРСР серед молоді, а у березні 1983 р. на Всесоюзній спартакіаді школярів борці зайняли командне 3 місце. Переможцями стали Іслам Калаєв, Микола Кулініч, Олександр Сичевський.
     Справді красенями, досконалими як у фізичному, так  і у професійному аспекті, стали вихованці Кутакова Олександра Дмитро Калінін — майстер спорту, переможець першості СРСР серед учнів шкіл-інтернатів спортивного профілю, переможець першості України.
     Олександр Распопов — майстер спорту, переможець першості СРСР в 1991 році, бронзовий призер першості світу в Канаді, багаторазовий переможець першості України серед юнаків та молоді.
     Руслан Халілов — переможець першості СНД у 1992 році, бронзовий призер першості світу у 1992 році (Турція), у 1993 році (Німеччина), чемпіон Європи серед юніорів у 1995 році (Німеччина).
     Олександр Шафранський — срібний призер першості світу у 1993 році (Німеччина), учасник першості Європи в 1995 році.
     Віктор Бєлокопитов — майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий призер першості світу серед юнаків та молоді в 1994 році в США (  2 місце ), в 1998 році в США, в 1999 році в Австралії (бронзовий призер); срібний призер чемпіонату світу серед військовослужбовців у 2002 році в Хорватії, призер Кубку світу у 2003 році в США.
     Василь Тесминецький — майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер першості Європи серед молоді в 1999 році (Латвія), багаторазовий переможець міжнародних турнірів і призер Кубку світу в 2003 році в США, переможець кубка світу, бронзовий призер чемпіонату світу 2006 року.
     Сергій Меренда  — бронзовий призер першості Європи у 2003 році (Македонія).  В 2006 році посів 5-є місце на чемпіонаті світу в Гватемалі.
     Останнім часом Олександр Сергійович очолює юнацьку збірну команду України. Він пишається виступами і своїх вихованців на міжнародних стартах. МС Микола Айвазян , МС Андрій Нагорний – чемпіони Європи серед юнаків і юніорів, МС Шаміль Дібіров – срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів,  МС Світлана Петришин та  МС Карина Станкова. срібні призерки чемпіонату Європи 2009 року.
     Згодом на відділенні вільної боротьби став працювати заслужений тренер СРСР Петро Петрович Папуш. Його вихованці стали титулованими спортсменами, взірцями для наслідування менших, що тільки засвоюють ази майстерності. Серед відомих спортсменів — учнів П. П. Папуша — Тоарко Сергій — майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий призер міжнародних турнірів, чемпіон України, член збірної команди Румунії на Олімпійських іграх в Афінах.  Сергій Прядун — майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон Європи серед молоді (срібний призер у 1998 р. в Фінляндії), срібний призер чемпіонату Європи у 2003 році (Франція), учасник  Олімпійських ігор в Афінах, багаторазовий призер і переможець міжнародних турнірів, Олексій Денисов — срібний призер першості СРСР , Михайло Турович — 2 місце на міжнародних змаганнях загальноєвропейського рівня "Дружба" у 1990 році.
     У різні роки тренерами були ЗМС, дворазовий чемпіон світу Михайло Харачура; заслужений тренер СРСР Граніт Іванович Таропін, тренер олімпійських чемпіонів і багаторазових чемпіонів світу братів Бєлоглазових; Олександр Костянтинович Граждан; Микола Сергійович Корнєєв. Це — плеяда досвідчених і високопрофесійних тренерів, котрі сприяли змужнінню і популяризації вільної боротьби в Україні. Сьогодні на базі училища з ініціативи О. С. Кутакова проводиться міжнародний юнацький турнір "Дружба", присвячений видатним українським борцям: чемпіонам Європи, світу, Олімпійських ігор.  
     З 1990 року на відділенні вільної боротьби став працювати Володимир Григорович Олійник - заслужений тренер України. Його індивідуальний підхід, уміння безпомилково визначати перспективних спортсменів одразу ж поповнили скарбницю досягнень вихованців БВУФК новими іменами, серед яких уже в 1990 р. — Василь Лазаренко — майстер спорту, багаторазовий учасник першостей Європи і світу серед кадетів і юнаків в 1995, 1996, 1997 роках.
     Євген Хавелов — майстер спорту міжнародного класу, учасник чемпіонату Європи   2003 р., переможець чемпіонату світу серед військовослужбовців в Хорватії 2002 року; Олег Білоцерківський — срібний призер першості Європи серед юнаків 2000 року, член збірної України з вільної боротьби; Олександр Хавелов — учасник першості Європи серед молоді (5 місце) 2002 року в Албанії; Сергій Петренко — 4 місце на першості Європи в 2003 році в Македонії,  Ратушний Сергій срібний призер чемпіонату Європи і багато інших.
     Приємно зазначити, що на відділенні вільної боротьби відчувається наступність поколінь і хороша професійна школа. Вихованець БВУФК  в минулому, Андрій Володимирович Ампілогов  зараз працює на відділенні. Пройшовши спортивний шлях до учасника Олімпійських ігор МСМК Сергій Віталійович Губренюк свої знання і досвід  також передає юним спортсменам в стінах училища. Молоді ініціативні тренери, успіхи підопічних яких, сподіваємося, не за горами.
     За цей час на відділенні підготовлено  2  заслужених майстрів спорту,  8 майстрів спорту міжнародного класу та   45 майстрів спорту України.
Валентина Корзюк


Національна дитяча гаряча лінія
Гаряча лінія

Календар подій

НА ВЕРХ СТОРІНКИ