Історія закладу

Своє існування заклад починає з серпня 1983 року, де спільним наказом Держкомспорту СРСР та Міністерства освіти створюється школа-інтернат спортивного профілю з контингентом 281 учень. З 1992 року заклад стає вищим училищем фізичної культури першого рівня акредитації. Сьогодні в училищі навчається 378 вихованців. Це 308 учнів 7-11 класів та 70 студентів 1 - 2 курсів. Училище надає повну загальну середню освіту та здійснює підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю "Фізичне виховання". Юні спортсмени удосконалюють свою спортивну майстерність з 9 видів спорту: боксу, боротьби вільної (юнаки і дівчата), велоспорту, гандболу (юнаки і дівчата), легкої атлетики, лижних перегонів, плавання, футболу, хокею з шайбою. З грудня 2013 року на базі загальноосвітньої школи с.Щасливе Бориспільського району Київської області відкрито філію училища, у якій будуть підвищувати свою спортивну майстерність 100 юних футболістів. Свої знання і досвід вихованцям передають 51 тренер-викладач, 16 з яких мають почесне звання "Заслужений тренер України", 4 – «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», 1 вчитель має звання «Заслужений працівник освіти України». Серед них Олександр Поліщук, Олександр Кутаков, Володимир Ковальчук, Валерій Гредунов, Валерій Абаджи, Олена Лєснікова, які працюють у закладі майже з дня його відкриття. За роки існування училище стало кузнею спортивних талантів. Вихованці закладу піднімались на п’єдестал пошани чемпіонатів світу, Європи, Олімпійських ігор. За 30 років в училищі підготовлено 19 заслужених майстрів спорту України, 67 майстрів спорту міжнародного класу, більше 500 майстрів спорту України, 52 вихованці були учасниками Олімпійських ігор і завоювали 10 медалей. Ось прізвища вихованців, які золотими літерами вписані в історію олімпійського руху: Володимир Кличко – чемпіон Олімпійських ігор з боксу. Матвєєв Сергій та Чернявський Сергій – срібні призери Олімпійських ігор з велотреку, Гудзь Людмила,Тетяна Шинкаренко, Наталія Борисенко, Наталія Ляпіна, Олена Радченко – бронзові призери Олімпійських ігор з гандболу, Сергій Гринь – бронзовий призер Олімпійських ігор з академічного веслування. Вихованка училища Кононова Олександра на 10–х Зимових Паралімпійських іграх у Ванкувері здобула три золоті та одну срібну медалі з лижних перегонів та біатлону.Серед вихованців училища рекордсмен світу та Європи з плавання броварчанин Олег Лісогор, чемпіон Європи з плавання Сергій Бреус, чемпіон Європи з академічного веслування Володимир Павловський , чемпіон Європи з легкої атлетики Віктор Кузнецов, бронзова призерка чемпіонату світу з лижних перегонів Валентина Шевченко, учасниця шести Олімпіад з санного спорту Наталія Якушенко, чемпіонка I Юнацьких Олімпійських ігор з метання списа Дерун Катерина. У 2012 році 11 випускників училища брали участь у ХХХ Олімпійських іграх в Лондоні. Вихованець відділення вільної боротьби Андрійцев Валерій здобув срібну нагороду, а вихованка відділення легкої атлетики Йосипенко Людмила зайняла четверте місце і була за крок від олімпійської медалі. Ще два вихованці училища стали учасниками 14-х Літніх Паралімпійських ігор у Лондоні. Свою другу золоту нагороду, як і на попередніх Паралімпійських іграх у Пекіні, здобула вихованка відділення легкої атлетики Зубковська Оксана. П’яту золоту, а загалом шосту нагороду, на цих Паралімпійських іграх виборов вихованець відділення плавання Федина Олексій. Славні традиції училища продовжують сьогоднішні вихованці. У 2012 році чемпіонкою Європи серед кадетів з вільної боротьби стала Польова Тетяна, бронзову нагороду отримала Кравченко Анастасія. Срібну медаль чемпіонату світу з вільної боротьби серед кадетів виборола Харченко Аліна. Бронзовим призером юніорського чемпіонату Європи з вільної боротьби став Армен Аракелян. Загалом 22 вихованця училища у 2012 році брали участь у чемпіонатах світу та Європи. На всеукраїнських змаганнях учнями і студентами училища завойовано 90 золотих, 92 срібні та 106 бронзових медалей.

2013 рік ознаменувався черговими успіхами наших вихованців.До складу збірних команд України з видів спорту у 2013 році входить 67 спортсменів: до основного складу – 2 особи., кандидати – 32 особи., резервного складу – 33 особи. 18 вихованцям присвоєно звання «Майстер спорту України». Золоту медаль на цьогорічному чемпіонаті Європи серед кадетів з вільної боротьби виборола Ріжко Тетяна, срібним призером став Попков Богдан. Срібним призером молодіжного чемпіонату Європи з боксу став Самофалов Ярослав. У 2013 році у чемпіонатах світу брало участь 8 вихованців, чемпіонатах Європи – 7 вихованців, Європейському молодіжному олімпійському фестивалі – 4 вихованці. На всеукраїнських змаганнях вихованцями училища завойовано 103 золотих, 88 срібних та 109 бронзових медалей.